Dlaczego warto wybrać ogrodzenie kute tradycyjnymi technikami?

Posted by admin on Cze 11, 2016 in ogrodzenie |

Ogrodzenie może być wykonane z różnych materiałów – największym powodzeniem cieszy się dzisiaj drewno oraz metal. Gdy szukasz jednak rozwiązania na długie lata, w takim przypadku warto skupić się na ogrodzeniach metalowych – nie dość, że są trwalsze od tych drewnianych, to jeszcze nie wymagają tak złożonych prac konserwacyjnych.

stairway-820151_1280

Elementy metalowe przeznaczone do konstrukcji ogrodzenia można kupić dzisiaj zarówno jako gotowe, jak i również zamówić je zgodnie ze swoim projektem w firmach, które specjalizują się w kowalstwie artystycznym. Wprawdzie gotowe elementy, które można dostać nawet w marketach budowlanych, kuszą przystępnymi cenami, to jednak trzeba pamiętać o tym, że również nie są tak oryginalne i trwałe jak te wykańczane ręcznie. Gdy zależy ci na uzyskaniu zachwycającego efektu, warto wziąć je pod uwagę!

Tradycyjne techniki kucia stali
Do przygotowywania tradycyjnie kutych ogrodzeń wykorzystuje się stal poddawaną specjalnym procesom mającym na celu nadanie jej odpowiedniego wyglądu oraz odporności na czynniki zewnętrzne. W ten sposób jest ona bardzo elegancka i jednocześnie trwała na długie lata.

Pręty metalowe poddawane są przekuwaniu, które polega na mozolnym kuciu ich aż do momentu, w którym uzyskuje się otwór, do czego wykorzystuje się specjalne narzędzia. Również stal wykańczana jest przez inne techniki, na przykład spęczanie oraz spłaszczanie i ściąganie, aby pogrubić ją lub też zmniejszyć jej grubość.

W związku z tym wszystkie elementy kute są własnoręcznie – groty, elementy dekoracyjne, na przykład liście czy kwiaty, również tralki, czyli pionowe pręty, które stosowane są do budowy ogrodzeń czy balustrad. Na koniec takie elementy są też poddawane ręcznemu malowaniu, na przykład techniką patynowania, dzięki czemu na elementach można uzyskać bardzo efektowną grę światła i cienia.

Ogrodzenie zaprojektowane specjalnie dla ciebie
Gdy zdecydujesz się na skorzystanie z usług firmy, która specjalizuje się w kowalstwie artystycznym, możesz również zamówić takie ogrodzenie, które będzie odpowiadało twoim indywidualnym wymaganiom. Zwykle klient otrzymuje do dyspozycji wzornik lub może skorzystać z galerii realizacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby kompozycja została wykonana na zamówienie – to może być zarówno nowoczesne ogrodzenie, jak i również klasyczne czy rustykalne – tutaj możliwości naprawdę są ograniczone.

Twoje ogrodzenie może nawiązywać do stylu dalekowschodniego lub też może zawierać elementy przypominające trawy rozwiane na wietrze – doświadczeni rzemieślnicy są w stanie wykonać dla klientów naprawdę olśniewające kompozycje.

Tagi:

Comments are closed.