Odzież ochronna dla kowala

Posted by admin on Sie 8, 2015 in kowalstwo artystyczne |

Praca w kuźni wymaga przestrzegania odpowiednich przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Pracownicy narażeni są wtedy na ryzyko związane z odpryskami gorącego metalu oraz wysoką temperaturą, dlatego szczególnie ważna jest odpowiednia odzież ochronna.

fire-512624_640

Kowal zajmujący się wykuwaniem różnego rodzaju elementów, powinien posiadać odpowiedni zestaw ochron osobistych, które stosowane przy obróbce plastycznej metali. Zalicza się do nich przede wszystkim odpowiednie fartuchy lub kombinezony, które muszą posiadać właściwości ognioodporne – musi być to odzież trudnopalna. Również potrzebne są odpowiednie rękawice, osłony na nogi, jeżeli pracownik nie zakłada kombinezonu, a także środki ochrony osobistej takie jak okulary zabezpieczające oczy oraz osłony na uszy, na przykład słuchawki lub stopery, które wytłumiają hałasy. Potrzebne są koniecznie odpowiednie buty ochronne, które będą zabezpieczały stopy przed ryzykiem kontuzji. Odzież stosowana przez kowala nie powinna być także zbyt luźna, co będzie przeszkadzało w pracy i stwarzało niebezpieczeństwo wypadków.

Z odzieżą ochronną przeznaczoną do pracy w kuźniach można zapoznać się na stronie internetowej firmy Berendsen, która specjalizuje się w jej dostawie oraz serwisie. Z ofertą można zapoznać się pod adresem: http://www.berendsen.pl/pl/odziez-ochronna.

Dlatego też w zawodzie kowala przestrzeganie zasad BHP oraz noszenie odpowiedniej odzieży ochronnej jest kluczowe – dzięki temu pracownik może obniżyć ryzyko wypadków przy pracy, które w tym właśnie zawodzie są szczególnie niebezpieczne.

Comments are closed.