Moje sąsiedztwo

Posted by admin on Kwi 9, 2011 in kowalstwo artystyczne |

W poprzednim tygodniu miałem trochę więcej czasu wieczorem niż zawsze i postanowiłem ten czas wykorzystać na bieganie ? pracuję przed komputerem i niewiele mam aktywności fizycznej każdego dnia. Mieszkam w blokach lecz całkiem blisko znajduje się piękne osiedle domów, w których mieszkają zamożni ludzi ? można to z łatwością ocenić po samym wyglądzie tych budynków oraz samochodach przed nimi stojących. Znajdują się tam piękne alejki z drzewami, wśród których przyjemnie jest spacerować czy też biegać ? dlatego skierowałem się właśnie w tamtą stronę.

Jako, że niewiele sportowych oraz luksusowych samochodów stało przed domami więc zacząłem zwracać uwagę na inne elementy wystroju każdego z nich. Znalazłem jedną cechę wspólną, która łączyła wszystkie ? były to ogrodzenia kute. Każdy dom je miał. Myślę, że bierze się to nie tylko z tego, że są one niezwykle piękne lecz przede wszystkim dlatego, że są bardzo modne. Skąd taki wniosek? Każdy, powtarzam każdy z domów miał takie ogrodzenia oraz inne elementy kute. Gdyby to nie była moda to z całą pewnością część byłaby zupełnie inaczej wykończona ? każdy ma jednak nieco inny gust.

Po powrocie do domu doszedłem do wniosku, że kowalstwo artystyczne ma teraz swój złoty okres i jeśli ktoś ma znajomego kowala artystę to może inwestować w kuźnię ponieważ z całą pewnością przyniesie ona duży zysk ? taka moda. A przecież zarówno ogrodzenia jak i balustrady kute kosztują naprawdę bardzo dużo. Tylko, że zawsze znajdą się ludzie, którzy nie patrzą na wydawane pieniądze jeśli mają wyglądać lepiej lub przynajmniej tak dobrze jak inni.

Comments are closed.