Kilka słów o kowalstwie arstystycznym dla naszego domu

Posted by admin on Mar 23, 2014 in Bez kategorii |

Kiedyś kowal tworzył przede wszystkim rzeczy praktyczne, obecnie zajął się niejako tylko rzemiosłem artystycznym, choć nie oznacza, że nie praktycznym.

Kowal to znany i szanowany zawód wszędzie tam gdzie wydobywane były rudy metali. Obecnie jego praca stała się jeszcze prostsza dzięki różnym elektronicznym urządzeniom. Po co komu jednak kowale?

Obecnie kowale specjalizującą się przede wszystkim w wyrobach dekoracyjnych. Tworzą balustrady do domów, świeczniki i wszystko inne. Oczywiście dom w takiej formie trzeba odpowiednio zaprojektować. Ponieważ wyroby kowalskie najlepiej prezentują się w zestawieniu z drewnem i są wtedy najbardziej klimatyczne.

Jeżeli chodzi o świeczniki to te są bardziej uniwersalne i pasują do większości mebli. Jeżeli chodzi o np. nóżki do stołów to pamiętać należy o tym, że zazwyczaj wychodzą one strasznie masywne, co oznacza, że i blat stołu powinien być dużydom u kowala i masywny. Najlepiej jeżeli wykonany będzie z jednolitego drewna o sporych rozmiarach.

Prócz tego kowalstwo artystyczne służy głównie do wykonywania klamek i wszelkich innych kutych dodatków do drewnianych mebli. Warto przy okazji zaznaczyć, że są one znacznie trwalsze od tych znanych nam z sklepów. Ostatnio sporo zdjęć przedstawiających jak to wygląda w praktyce znaleźć można na stronie http://www.architektura-wnetrze.pl/ na której prócz tego prezentowane są całe pomieszczenia wykorzystujące stylizacje oparte na pracy kowalki

Comments are closed.