Ile trzeba zapłacić za ogrodzenie lub balustradę kutą ręcznie?

Posted by admin on Cze 16, 2016 in ogrodzenie |

Ogrodzenia i balustrady kute ręcznie wyróżniają się wyjątkowym pięknem i oryginalnością. Można zamówić je dzisiaj w firmach zajmujących się kowalstwem artystycznym i zasadniczo dostępne są one w całej Polsce. Z jakimi cenami trzeba jednak się liczyć?

window-1210678_1280

Wykonanie ręcznie robionego ogrodzenia lub balustrady wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, a także właściwego zaplecza to przygotowania efektownych kompozycji, również na zamówienie klienta. Ceny w związku z tym są dość wysokie w porównaniu do gotowych ogrodzeń metalowych, które można zakupić w marketach. Niemiej jednak są one znacznie bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie gną się tak łatwo pod wpływem siły i w również są naprawdę oryginalne – nikt inny nie będzie miał takiego samego ogrodzenia.

Balustrady kute – przykładowe ceny
W przypadku balustrad zewnętrznych lub wewnętrznych, które można umieścić przy schodach lub też przy balkonie albo tarasie ceny rozpoczynają się od około 300-400 złotych za metr bieżący. Najmniej zapłaci się za balustrady wykonane z nieskomplikowanych tralek, więcej z kolei trzeba będzie wydać na te, które posiadają dużą liczbę elementów dekoracyjnych, na przykład kutych liści, kwiatów, koszyków czy ornamentów. W tym przypadku ceny mogą dochodzić nawet do 1500-2000 złotych za metr bieżący balustrady.

Ogrodzenia kute – przykładowe ceny
Ogrodzenie jest wizytówką domu, dlatego też dobieramy najczęściej takie, które będzie wygalało reprezentacyjnie. Ogrodzenia kute nadają się do tego celu doskonale i można zamówić je również w wielu wzorach. Oczywiście, można również dokupić do nich inne elementy, na przykład bramy wjazdowe czy furtki, aby uzyskać atrakcyjny wizualnie efekt.

Ceny ogrodzeń kutych zaczynają się od około 400 złotych za metr bieżący w przypadku wysokości 1,5 metra. Podobnie jak w przypadku balustrad, także tutaj trzeba liczyć się z wyższymi kosztami wtedy, gdy ogrodzenie będzie bardziej dekoracyjne, na przykład będzie posiadało dużo elementów wykonanych na zamówienie zgodnie z życzeniem klienta. Wtedy ceny mogą wynieść nawet do 8000 złotych za metr bieżący.

Jeżeli wobec tego interesują cię ogrodzenia kute na zamówienie, ceny są dość spore, ale otrzymujesz naprawdę wyjątkowy produkt odpowiadający także twoim oczekiwaniom w najdrobniejszych detalach. Aby uzyskać dokładne wyceny, warto skontaktować się już z kilkoma firmami specjalizującymi się w kowalstwie artystycznym, które będą mogły przygotować indywidualną wycenę zgodnie z twoim pomysłem. Adresy firm prowadzących tego rodzaju usługi można znaleźć również przez internet.

Comments are closed.